کمک 4G از سرعت بارگذاری باند پهن آهسته


N-روترها و آداپتورهای بی سیم می توانند سرعت شبکه شما را افزایش دهند ، اما هرچه ارتباطات داخلی بیشتری داشته باشید ، سرعت شما کندتر می شود. اگر به سرعت آپلود بهتر نیاز دارید ، تلفن 4G خود را در نظر بگیرید.

در ستون قبلی ، من به طور کامل جزئیات مربوط به ارتقا شبکه Wi-Fi خانگی خود را شرح دادم ، اما اخیراً هنگام حمله به World of Warcraft متوجه چند مورد اتصال و برخی تأخیرهای بد شده ام. خوشبختانه ، من اخیراً از هزینه ماهانه داده خود صرف نظر کردم و قبل از دریافت ایمیل اجتناب ناپذیر ، از تست سرعت Ookla استفاده کردم تا تأیید کنم که سرعتم را برای شماره گیری کاهش داده ام. متأسفانه ، این مورد بود.

نتایج تست سرعت تلفن 4G.

(تصویر: تونی مک شری / TechRepublic)

روز بعد ، با سهمیه باند پهن مجدد خود ، مجدداً تست سرعت را امتحان کردم ، انتظار کابل معمول 30 مگابیت بر ثانیه را داشتم – و در عوض حدود 5 مگابیت در ثانیه گرفتم ، که سپس از 1 مگابیت در ثانیه تا 5 مگابیت در ثانیه شروع شد ، بنابراین بلافاصله تصور کردم که ارائه دهنده من تبدیل نشده است دوباره روی اتصال باند پهن من با این وجود ، در اواسط شماره گیری و انتظار پشتیبانی فنی ، تصمیم گرفتم که کمی زودرس هستم و در عوض تصمیم گرفتم سرعت خود را در رایانه متصل به روتر بررسی کنم. البته حدود 30 مگابیت بر ثانیه بود. سپس همه دستگاههای بی سیم دیگر را آزمایش کردم و همان سرعت اتصال متغیر را پیدا کردم.

پس از چندین بار راه اندازی مجدد روتر بدون بهبود ، به این نتیجه رسیدم که مشکل از روتر بی سیم من است. درصورتی که بتوانم به نحوی بر رفتار آن تأثیر بگذارم ، معمولاً به صفحه راه اندازی مودم می روم ، اما در عوض تصمیم گرفتم روتر جدید Wireless-N را کشف کنم. پس از بررسی سریع وب سایت فروشنده محلی ، متوجه شدم که می توانم یک روتر TP-Link TL-WR841N Wireless-N با قیمت 29 دلار و برخی از آداپتورهای بی سیم USB کوچک هر کدام با قیمت 9 دلار تهیه کنم.

پس از خرید ، من به سادگی روتر را روشن کردم ، آن را به مودم کابل و کامپیوتر متصل کردم و شبکه را راه اندازی کردم. نصب آداپتورهای USB نیز آسان بود و من یک آزمایش سرعت انجام دادم و فهمیدم که در کامپیوتر کابلی حدود 33 مگابیت بر ثانیه و در دستگاه بی سیم حدود 30 مگابیت بر ثانیه دارم. در شبکه ، سرعت کپی پرونده من بهبود یافته است ، اما فقط حدود 10 درصد است ، و آداپتورها سرعت اتصال 150 مگابیت بر ثانیه را نشان داده اند.

با این حال ، با شروع تحصیل در شبکه و همچنین نرخ متغیر داده ها ، مشکلات من کاملاً تمام نشده بود. معلوم شد که این مشکلات آداپتورهای Wireless-N با قیمت 9 دلار است ، زیرا دیوارهای خانه ، فاصله و شاید اندازه آنتن داخلی آنها را غیر قابل اعتماد می کند. خوشبختانه آداپتورهای قبلی که برای شبکه خود خریده بودم قابلیت Wireless-N را داشتند ، بنابراین من آنها را به برق وصل کردم و متوجه شدم که سرعت شبکه من به 300 مگابیت در ثانیه رسیده است ، که نسبت به 144 مگابیت در ثانیه قبل از ارتقا روتر پیشرفت چشمگیری داشته است. اگر آداپتورهای Wireless-N خریداری می کنید ، ارزش پرداخت چند دلار بیشتر برای نسخه های 300 مگابیت بر ثانیه را دارد.

شاید متوجه شده باشید که سرعت اتصال به اینترنت من در واقع بیش از 25 مگابیت بر ثانیه است که دولت فعلی استرالیا در آینده از طریق شبکه پهن باند ملی به اکثر مردم ارائه می دهد. گرچه به نظر می رسد سرعت مناسبی در حال حاضر باشد ، اما در واقع خانواده متوسط ​​با چندین رایانه ، لپ تاپ ، تبلت ، تلفن ، تلویزیون اینترنتی ، بازی ، کنسول را در نظر نمی گیرد و من مطمئن هستم که حتی برخی از یخچال ها هم بعضی پهنای باند ما همیشه می توانیم سعی کنیم کمتر از این دستگاه ها استفاده کنیم ، اما به نظر نمی رسد با روندهای مدرن. فارغ از اینکه باید هزینه اتصال نوری را بپردازیم یا نه ، فکر می کنم 100 مگابیت بر ثانیه برای سالهای آینده فقط خط مبنا باشد.

اگرچه ممکن است فردی که به تنهایی زندگی می کند از اتصال 25 مگابیت بر ثانیه راضی باشد ، اما یک خانواده متوسط ​​آن اتصال را به اشتراک می گذارد و اگر چندین نفر و دستگاه داشته باشید ، سرعت اتصال واقعی شما می تواند از 1 مگابیت بر ثانیه تا 25 مگابیت در ثانیه باشد ، بسته به نحوه استفاده افراد دیگر از شبکه. تلفن همراه 4G شما همچنین می تواند بیش از 25 مگابیت در ثانیه ارائه دهد ، اما مانند شبکه Wi-Fi داخلی ، بسته به میزان دریافت و بار شبکه می تواند به شدت متفاوت باشد. برای اطمینان از اینکه همه افراد در خانه میانی می توانند باند پهن باند منطقی داشته باشند ، به سرعت پایه بالاتری نیاز داریم.

زمان کپی کردن برای من مهم است ، زیرا با بسیاری از پرونده های ZIP 20 مگابایتی تا 40 مگابایتی که باید در سرورهای وب بارگذاری شوند ، و همچنین چندین فایل صوتی و تصویری سروکار دارم. سرعت شبکه خانگی من به طور قابل توجهی بهبود یافته و سرعت بارگیری در بیشتر موارد خوب است. با این حال ، کابل خانه من فقط حدود 1 مگابیت در ثانیه بارگذاری دارد. هنگامی که سعی کردم دستگاه های بی سیم را با تست سرعت امتحان کنم ، اتصال تلفن 4G خود را بررسی کردم و دریافتم که سرعت بارگیری از 8 مگابیت بر ثانیه تا 29 مگابیت بر ثانیه برای بارگیری دارم ، اما مهمتر از آن بارگذاری 13 مگابیت بر ثانیه تا 25 مگابیت بر ثانیه است. سرعت در طول روز متفاوت است ، اما سرعت بارگذاری به ندرت کمتر از 13 مگابیت در ثانیه است. اکنون تمام آپلودهایم را از خانه به سرور انجام می دهم ، و از تلفن خود به عنوان یک نقطه اتصال بی سیم استفاده می کنم و این باعث کاهش قابل توجهی در وقت گذر از متر می شود.

من از شبکه Wireless-N جدیدم خوشحالم. این باعث افزایش مناسب سرعت در شبکه خانگی من شد ، این مشکلات آزار دهنده را برطرف کرد و به طرز شگفت انگیزی ارزان بود. Wireless-N با Wireless-B و WirelessG سازگار است ، بنابراین نیازی نیست که همه آداپتورهای موجود خود را تعویض کنید ، اما من آداپتورهای ارزان قیمت 150 مگابیت بر ثانیه را حتی با قیمت هر دلار 9 دلار توصیه نمی کنم ، مگر اینکه آپارتمان کوچکی داشته باشید.

آداپتورهای 300Mbps Wireless-N سرعت بهتر و در مورد من قابلیت اطمینان را ارائه می دهند. کشف دیرهنگام من در مورد سرعت بارگذاری تلفن 4G ، عادت های کاری من را تغییر داد و باعث صرفه جویی در وقت زیادی شد اگر مانند من سرعت بارگذاری محدودی برای اتصال باند پهن خود دارید ، در صورت نیاز به بارگذاری پرونده های بزرگ ، می توانید تلفن 4G خود را در نظر بگیرید. البته با این فرض که طرح تلفن و کیف پول / کیف پول شما می تواند آن را پشتیبانی کند.

همچنین ارزش دارد سرعت اتصال به اینترنت خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا آنچه را که برای آن پرداخت کرده اید دریافت می کنید یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *