قابلیت دسترسی خوب یک طراحی خوب صفحه وب است


دسترسی چیزی نیست که لازم باشد به یک صفحه وب اضافه شود ، بلکه باید پخته شود.

از آنجایی که دیروز روز جهانی معلولان بود ، طرفداران قابلیت دسترسی برای مبارزه برای مبارزه خوب در محل حضور داشتند. توصیه من: دوازده ماه دیگر ، پیام مجدداً مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

اما امسال حداقل یک قلعه تحت قدرت وب سایت های قابل دسترسی مناسب قرار گرفته است: تلسترا اعلام کرده است که CAPTCHA را از وب سایت های خود حذف می کند و شامل الزامات دسترسی به مزایده هایی است که شرکت برای راه حل های آینده فناوری اطلاعات منتشر می کند.

این حرکت را به تلسترا تبریک می گویم و من مشتاقانه منتظر دیدن کارهایی هستم که شرکت غول پیکر مخابرات استرالیا برای رفع هرزنامه در عناوین تفسیرها و انجمن های خود انجام می دهد. یافتن جایگزینی برای CAPTCHA که سطح پایین نامه های ناخواسته را حفظ کرده و کاملاً در دسترس باشد ، تاکنون به اندازه تلاش برای یافتن یک شهر طلای گمشده ، موفقیت آمیز بوده است.

مقاله ای که از چشم من عبور کرد ، در صفحات AusRegistry است ، دارای ده نکته برای دسترسی به وب سایت است که باید برای هر سایتی که کار می کنید انجام شود.

این لیست دارای اصول اساسی مانند استفاده از نشانه گذاری معتبر ، پیوندهای توصیفی ، متن برای انتقال هر معنی مشخص شده در تصاویر یا رنگ و افزودن برچسب های مفید alt به تصاویر است. و همچنین برخی از نکات مفید تر ، مانند استفاده از برچسب های فرم ، به طوری که صفحه خوان ها می توانند زمینه فرم را درک کنند و اطمینان حاصل کنند که بین پیش زمینه و رنگ پس زمینه تضاد کافی وجود دارد تا بتواند به کاربران توجه داشته باشد.

یک مثال بارز از طراحی وب خوب به عنوان یک روش دستیابی خوب ، توصیه برای استفاده از نشانه گذاری معنایی برای ساختار محتوای HTML است. این نه تنها به فناوری کمکی به درک ساختار محتوای شما کمک می کند ، بلکه سازماندهی صحیح یک صفحه با ساختار سلسله مراتبی سبک سازی با CSS را آسان می کند و اجازه استفاده کامل از بندها و گزینه های CSS را می دهد.

یکی از راه های آزمایش قابلیت دسترسی به وب سایت شما ، استفاده از آن در مرورگر کنسولی مانند Lynx است. مشاهده صفحه در حالت فقط متن این مزیت را دارد که نشان می دهد صفحه شما برای عنکبوت ها و ربات های موتور جستجو چگونه به نظر می رسد. باید بدانید که چرا بهتر است مطالب اصلی خود را از جلو و از ستون ها ، سرصفحه ها و پاورقی های راست / چپ تا انتها نشان دهید؟ سیاه گوش به شما نشان می دهد چرا.

یکی دیگر از تست های دستیابی خوب ، و آزمایشی که بیشتر اوقات ناامیدی بی پایان است ، تلاش برای پیمایش وب سایت فقط با استفاده از صفحه کلید است. من این کار را چند ماه روی یکی از دستگاه های خود انجام دادم و نشان داد که بسیاری از طراحان تصمیم گرفتند که تب کوچک جای نگرانی ندارد. نگران باشید ، شما هرگز نخواهید فهمید که چه زمانی به آن نیاز خواهید داشت و به افرادی که هر روز به آن اعتماد می کنند کمک خواهید کرد.

برای تکمیل لیست پیشنهادهای دستیابی ، چند ایده عالی وجود داشت: فیلم های زیرنویس ، یک ایده عالی ، اما پیاده سازی در عمل برای شما دردناک است. و ارائه نسخه های جایگزین اسناد PDF در HTML یا RTF ، زیرا مرورگرهایی مانند Firefox و Chrome از بینندگان سریع و ساده PDF استفاده می کنند ، موارد اضافی دسترسی که توسط نرم افزار Adobe Reader ارائه می شوند اغلب به منظور عدم تغییر کاربری هستند.

قسمت آزار دهنده بسیاری از این پیشنهادات این است که نیازی نیست بخشی از تلاش برای دسترسی به سایت ها باشد ، بلکه باید یک روش ریشه ای برای ایجاد وب سایت های خوب باشد.

این ایده های ساده برای ایجاد یک وب سایت قابل دسترسی ، ساخت یافته و معتبر ، نه تنها به کاربران فناوری کمک ، بلکه به هنرهای تاریک بهینه سازی موتور جستجو کمک می کند.

در صورتی که فکر می کنید اینترنت به مکانی دوستانه برای خوانندگان صفحه تبدیل می شود ، به برخی از شبکه های اجتماعی مدرن در سیاه گوش نگاهی بیندازید ، تجربه چندان مطبوعی نیست ، درست است؟ در اینجا نحوه استفاده روزانه برخی از کاربران از اینترنت آورده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *