تمرین تکه تکه شدن: نصب Android را به مدلهای دستگاه محدود کنید


انگار که مشکلات کافی در مورد تقسیم بندی اندروید وجود ندارد ، سازندگان برنامه وقتی نصب را به دستگاه های خاص محدود می کنند ، بیرون می آیند و اوضاع را بدتر می کنند.

من در اینجا با یک گلکسی S4 شش ماهه نشسته ام و هنوز نمی توانم از برنامه در دسترس دستگاه استفاده کنم زیرا نسخه S4 من S4 Active ، جدیدترین تلفن ضد آب سامسونگ است.

این یکی از مشکلات شبکه ای است که هنگام استفاده از دستگاه اندروید دارم. علی رغم تمام کارهای خوبی که گوگل برای رفع مشکلاتی که توسعه دهندگان با چند پاره شدن مواجه می کنند ، انجام شده است ، نوع خاصی از دستگاه ها و سازنده برنامه ها مصمم به تقسیم و تسخیر اندروید هستند ، تعداد انگشت شماری از دستگاه ها به یکباره.

در دو روز گذشته ، چند برنامه با محدودیت دستگاه در Play Store ظاهر شده اند: نسخه اندروید برنامه iView شرکت تلویزیونی استرالیا و برنامه Foxtel Go که مدتها در انتظار آن بودند.

جالب و ناامیدکننده است ، هر دو به جای محدود کردن استقرار برنامه ها توسط شماره نسخه Android یا وضوح صفحه ، راه را در پیش گرفته اند و به دستگاه های خاص اجازه می دهند فقط با استفاده از لیست سفید آن را نصب کنند.

چرا این یک مشکل است ، فقط به لیست شگفت انگیز دستگاه های موجود در Play Developer Console که هنگام جستجوی “S4” ظاهر می شوند ، نگاه کنید.

مشکلات وقتی شروع می شوند که شما متوجه شوید سامسونگ “S4” را هم به عنوان یک نام دستگاه و هم به عنوان یک اصطلاح کلی برای مجموعه ای از دستگاه ها در نظر می گیرد. این شرکت نه تنها سامسونگ گلکسی S4 را تولید می کند ، بلکه همچنین Samsung Galaxy S4 Active ، Samsung Galaxy S4 Zoom ، Samsung Galaxy S4 Mini ، Samsung Galaxy S4 Google Play Edition و Samsung Galaxy S4 Duo را به فروش می رساند ، همچنین یک مجموعه رنگارنگ از شماره مدل

بنابراین وقتی سازنده برنامه می گوید برنامه آن توسط Galaxy S4 پشتیبانی می شود ، ممکن است باشد یا نباشد. در مورد برنامه ABC ، ​​پس از خرابی اولیه ، حدود یک ساعت بعد ، اجازه نصب برنامه بر روی S4 من داده شد. در مورد برنامه Foxtel ، اگرچه تمام عملکردها و سایر شرایط لازم برای اجرای برنامه را دارم ، اما لیست سفید دستگاه های Foxtel به من داده شد.

هنگامی که از او س askedال شد چرا این مدل S4 را اجازه می دهد و مدل دیگری را نمی دهد ، Foxtel پاسخ داد و گفت: “هر دستگاه اندرویدی رفتار متفاوتی دارد و باید بررسی شود که آیا تجربه Foxtel صحیح را ارائه می دهد و محتوا را تحویل می دهد. مطمئنا”.

اگرچه این برنامه از انحصار استثنایی سامسونگ برخوردار است ، اما این شرکت اظهار داشت: “خوشحال خواهد شد كه Foxtel Go را تا آنجا كه ممكن است در دستگاه های مختلف قرار دهد و برای انجام این كار سخت تلاش می كند.”

تصمیم گیری در مورد در دسترس بودن برنامه براساس مدل های تلفن ، روش صحیحی برای توسعه برنامه های اندروید نیست و به هیچ وجه به اکوسیستم اندروید کمک نمی کند.

چه فایده ای دارد که یک برنامه پلتفرم همگن در بسیاری از دستگاه های مختلف داشته باشد ، اگر برنامه ها از دستگاه های مناسب که می توانند از آنها استفاده کنند چشم پوشی می کنند؟

در دنیای رایانه شخصی محدود کردن برنامه کاربردی فقط به کامپیوترهای Lenovo یا HP چندان منطقی نیست و در دنیای موبایل نیز به همین معناست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *